Амкар остана на предпоследното 15-о място в елита на Русия, след като днес падна с 1:2 у дома от Локомотив (Москва) в мач от 25-ия кръг. Българите Георги Пеев и Захари Сираков бяха титуляри за домакините, а Мартин Кушев се появи в последните секунди. Ветеранът дори вкара гол в продължението, но той не бе зачетен заради спорна засада.

Гостите от Москва стигнаха до успеха, след като до 78-ата минута изоставаха в резултата. В 22-ата Андрей Топчу откри за Амкар.

В 78-ата Дмитрий Съйчов падна в наказателното поле на Амкар без да бъде фаулиран от Иван Черенчиков и главният съдия Владимир Петай отсъди дузпа, с което предизвика гнева на домакините. От бялата точка Александър Алиев се разписа за 1:1. Три минути преди края Черенчиков получи втори жълт картон и Амкар остана с 10 души на терена.

Крайното 2:1 за гостите оформи резервата Родолфо в 88-ата със силен изстрел от въздуха. Благодарение на днешния успех Локомотив (Москва) събра 39 точки и заема 6-ото място. /БЛИЦ

На 24 октомври: ЦСКА (Москва) – Рубин, Анжи – Зенит, Ростов – Криля советов

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 56, 2.Рубин 50, 3.ЦСКА (Москва) 48, 4.Спартак (Москва) 40, 5.Спартак (Налчик) 39 и др.