Фенербахче направи важна крачка към 1/8-финалите на Лига Европа. В първа среща от 1/16-финалите „канарчетата“ записаха домакински успех с 2:0 над Локомотив (Москва). И двете попадения в срещата бяха отбелязани от бразилеца Соуза.

Срещата беше белязана с напрежение между двете агитки преди началото на мача. Привържениците на турския гранд замеряха с камъни автобус на агитката на „московските железничари“. Освен това на феновете на Локомотив беше забранено да внесат знамена, на които преобладаваха цветовете на флага на Руската империя.

Соуза откри резултата в 18-ата минута, когато с глава засече центриране на Гьокхан Гьонул. Това стана първото попадение в евротурнирите за 2016 г. Бразилецът подпечата успеха на Фенербахче в 72-ата минута. Тогава от границата на вратарското поле от въздуха с десния крак посрещна центриране на Джанер Еркин отляво.

По този начин „канарчетата“ взеха добър аванс преди реванша в Москва, който ще се играе на 25 февруари на стадион „Локомотив“.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!