След успешната серия от десет поредни мача без загуба (девет победи) Аталанта влезе в криза. Тимът от Бергамо записа второ последователно поражение, след като отстъпи с 1:3 на Удинезе в мач от 16 кръг. Това е втора поредна победа за „зебрите“.

Дуван Сапата даде аванс на гостите от Удине в 45-ата минута, но веднага след почивката Ясмин Куртич изравни за Аталанта, след като беше точен с глава след центриране на Алехандро Гомес отдясно.

В 72-ата минута Секо Фофана възстанови аванса на гостите. Той се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Марко Спортиело. Три минути преди края Сирил Теро оформи крайния резултат при контраатака на гостите и асистенция на Фофана.

Така Удинезе събра 21 точки и излезе на 12-о място в класирането на Серия „А“. Аталанта е на шеста позиция с 28 точки.