Домакините имаха гол аванс след първия мач, а в реванша успяха да обърнат Славия в последните минути за крайното 2:1 в своя полза. Ивана откри за столичани в 65-ата минута, но с попадения на Ондрейка в 84-ата и Клебер в 90-тата минута Словачко обърна нещата в своя полза и стигна до финала.

В другия полуфинал Теплице изхвърли Спарта (Прага) след изпълнение на дузпи. Гостите от Прага бяха победили в първия мач на своя стадион с минималното 1:0, но Теплице спечели със същия резултат реванша с гол на Махмутович в 83-тата минута. В продълженията не бяха отбелязани нови голове и така се стигна до изпълнение на дузпи. При тях играчите на Теплице се оказаха по-съобразителни и спечелиха с 5:4, за да се класират за финала. /БЛИЦ