Белгия победи много трудно и драматично Словакия с 2:1 в контрола, играна в Брюж. Домакините бяха по-добрият отбор до почивката и поведоха с гол от дузпа на мегазвездата си Еден Азар още в 10-ата минута.

След това обаче последва необяснимо отпускане в редиците на "червените дяволи", от което се възползваха гостите. В 87-ата минута лошо изчистена топка попадна в резервата Рихард Лашик (Бреша), който изравни и шокира хилядите по трибуните стадион “Ян Брейдел”. Белгийците обаче бързо се опомниха от студения душ и се втурнаха в отчан щурм. Усилията им се увенчаха с успех буквално в последната минута. Резервата Дрийс Мертенс наказа груба грешка в защитата на Словакия и прокара топката покрай стража Душан Кусяк за крайното 2:1.