Словакия надви Малта с 3:1 като гост в световна квалификация от група F.  Гостите поведоха още рано-рано. Немец намери Вайс, който откри резултата във 2-ата минута. Домакините отговориха незабавно и в 14-ата минута Жан Пол Фаруджа изравни. В 41-ата минута отново Вайс намери Грегуш, който се разписа за 1:2.

Шембри можеше бързо да изравни, но Козачик спаси. В началото на втората част Немец пропусна от изгодна позиция. Хубочан пък не успя да уцели да уцели вратата. В 79-ата минута Жан Пол Фаруджа извърши грубо нарушение, за което получи втори жълт и съответно червен картон. Словаците бързо се възползваха от численото си предимство и в 84-ата минута предрешиха изхода на двубоя. Хамшик намери Немец, който оформи крайното 1:3. В последната минута пък авторът на третото попадение за гостите също получи втори жълт и червен картон.