Словакия спечели с 2:1 при визитата си на Унгария в мач от група Е на квалификациите за Евро 2020 и остави Хърватия на върха във временното класиране.

Роберт Мак (40) даде аванс на гостите малко преди почивката, а след нея Доминик Собослай (50) изравни. Роберт Боженик (56) обаче бързо възстанови преднината на словаците, които с този гол стигнаха и до трите точки.

След успеха си Словакия е на второ място с 9 точки и по-добра голова разлика от „маджарите“, които вече са трети. И двата тима изостават на точка от лидера Хърватия, който по-рано се подхлъзна и завърши 1:1 при визитата си на аутсайдера Азербайджан, спечелил първа точка в квалификациите. Уелс дебне от четвъртата позиция с 6 точки и мач по-малко от останалите тимове.