Словения спря устрема на Норвегия към първото място в четвърта група на Лига "Б" в Лигата на нациите, побеждавайки с 2:1 след обрат.

Норвежците допуснаха първо поражение и водят в потока с 10 точки, а вторият в класирането Сърбия е с три по-малко преди домакинството си на Швеция (3 точки) по-късно днес.

Ерлинг Холанд пренесе головата си серия от английското първенство в Лигата на нациите и даде преднина на норвежците в 47-ата минута, когато наказа Ян Облак след асистенция на Мохамед Елюнуси.

Словенците обаче стигнаха до обрата и трите точки. Андраж Шпорар изравни в 69-ата след пас на Бенямин Шешко, който сам оформи крайния резултат. 19-годишният нападател на Залцбург донесе успеха с 2:1 в 81-ата минута.

Титуляр за Словения беше Жан Карничник. Защитникът на Лудогорец обаче беше изнесен с носилка в добавеното време на двубоя в Любляна. Карничник се сблъска глава в глава с Мартин Дели, опитвайки да изчисти топката при атака на норвежците.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНИЯ В ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ - ТУК!