Словения се класира за втори път в историята си на самостоятелна държава на световно първенство по футбол, след като постигна домакински успех с 1:0 над Русия в бараж-реванш от Зона Европа.

„Сборная” не бе на ниво през първото полувреме и бе наказана точно преди почивката, когато Златко Дедич засече центриране на Валтер Бирса.

През второто полувреме Русия опита да изравни, но сътвори много пропуски, а и вратарят на домакините Самир Ханданович спаси каквото можеше.

В 66-ата минута Ханданович успя да изработи червен картон за резервата Александър Кержаков, който фаулира словенския страж. Русия завърши мача с 9 души, след като Юрий Жирков получи втори жълт картон в добавеното време.

Така Словения се възползва от правилото за повече вкарани голове на чужд терен и въпреки загубата с 1:2 в първия мач в събота се класира на световно първенство. Това ще е второто участие на планетарни футболни финали за „зелените дракони” след Мондиал 2002./БЛИЦ