Сълзотворен газ използван от полицията срещу протестиращи извън стадиона причини 25-минутно прекъсване на мача при победата на Панатинайкос с 3:1 над Атромитос.

Демонстранти се сбиха с полицаите по време на шествие, отбелязващо една година от убийството на тийнейджър, застрелян от полицаи. Властите наредиха на двата отбора да забавят излизането си за второто полувреме, след като сълзотворният газ стигна до терена.

Въпреки забавянето Панатинайкос стигна до убедителната победа, което му донесе сбор от 32 точки, само една по-малко от лидера в класирането Олимпиакос, който вчера победи Ксанти с 1:0.

Два гола на гръцкия национал Костас Кацуранис дадоха аванс на тима воден от Хенк тен Кате преди двубоят да бъде прекъснат. След подновяването Джибрил Сисе вкара третия гол за тима си./БЛИЦ

Днес: Паниониос – АЕК

КЛАСИРАНЕ: 1.ОЛИМПИАКОС 33, 2.Панатинайкос 32, 3.ПАОК 24, 4.Ерготелис 21, 5.Арис 19 и др.