Лидерът в италианската Серия „Б” Карпи победи Тернана с 3:1 в мач от 9-ия кръг на първенството. Българският нападател Валери Божинов започна титуляр за гостите, но още в 10-ата минута беше заменен. Рокадата се наложи, тъй като вратарят на Тернана Андреа Сала получи директен червен картон, след като повали нападател на съперника в наказателното поле. Бившата звезда на „Левски” излезе, а на негово място се появи резервният страж Гава. Бианко вкара отсъдената дузпа за 1:0, а Конкас (35) и Мбанкогу (45+1) направиха преднината на домакините класическа – 3:0. Чераволо четвърт час преди края направи поражението на гостите по-почетно.
Тернана е на 16-о място в класирането с едва 10 точки.

В друг мач от кръга Читадела и Ливорно завършиха 1:1. Чечерини откри в 68-ата минута за гостите, а Ригони изравни в 86-ата. Пелицер от домакините получи втори жълт картон четвърт час преди края на срещата. Нашият национал Андрей Гълъбинов остана резерва за Ливорно.