Съндърланд победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в първи полуфинал на турнира за Купата на лигата на Англия. През първото полувреме по нищо не си личеше, че терена един срещу друг са рекордьорът по титли във Висшата лига и последният отбор във временното класиране.

Все пак гостите, които излязоха без Рио Фърдинанд и звездата си Уейн Рууни, постепенно укротиха първоначалния ентусиазъм на домакините и обсадиха вратата на Вито Маноне. В 25-ата минута те можеха и да поведат. Райън Гигс разтресе напречната греда след страхотен изстрел от границата на наказателното поле. В 37-ата минута пък беше отменен гол на Манчестър Юнайтед заради засада.

Секунди преди почивката след едно центриране в наказателното поле Бардсли се оказа най-съобразителен и стреля към вратата. Топката се отклони в тялото на Гигс и влезе зад гърба на Де Хеа – 1:0. Гостите се втурнаха в атака, за да предотвратят резила. Натискът им даде резултат веднага след паузата. В 50-ата минута капитанът Неманя Видич изравни. Сърбинът надскочи двама бранители на Съндърланд в наказателното поле при изпълнение на корнер и с глава вкара за 1:1.

След час игра защитникът на “черните котки” Ларсон изскочи сам срещу стража Де Хеа, но испанецът спаси. В 63-ата минута се получи най-спорната ситуация в мача. Реферът Андри Маринър подари дузпа на Съндърланд, защото бранител на Манчестър Юнайтед извърши нарушението извън наказателното поле. Фабио Борини разстреля от “бялата точка” Де Хеа и донесе победата на домакините с 2:1.

Юнайтед нямаха загуба в историята на сблъсъка от 8 март 1997 г. (1:2). Тогава беше и последното им поражение на “Стейдиъм ъф Лайт”, а балансът вече е 9-3-1.

По този начин Съндърланд продължава блестящото си представяне в турнира. По пътя си до полуфинала “черните котки” взеха скалпа на Челси след продължения в предишния кръг. Юнайтед пък отстрани Ливърпул, Норич и Сток Сити. Съндърланд Реваншът е на 22 януари на "Олд Трафорд".

“Червените дяволи” отпаднаха в неделя от ФА къп след срамно поражение от Суонзи с 1:2 насред “Олд Трафорд”. Това постави под жесток натиск мениджъра Дейвид Мойс.

Съндърланд - Манчестър Юнайтед 2:1
1:0 Райън Гигс (45-автогол), 1:1 Неманя Видич (50), 2:1 Фабио Борини (65-дузпа)