Съндърланд се класира за петия кръг на ФА Къп, след като победи в регионалното дерби като гост Мидълзбро с 2:1 след продължения. Първият двубой между двата тима на „Стейдиъм ъф Лайт” бе завършил при равенство 1:1, а редовното време на реванша на „Ривърсайд” приключи при същия резултат. Това означаваше, че победителят трябва да бъде определен след изиграването на две продължения по 15 минути.

„Черните котки” успяха да поведат на „Ривърсайд” с гол на Колбак в 42-ата минута, но след почивката в 57-ата минута Джуткиевич изравни за 1:1 и при този резултат приключиха редовните 90 минути.

Последваха две продължения от по 15 минути. В 113-ата минута Съндърланд стигна до победен гол на Сосеньон, който бе точен за крайното 2:1 в полза на гостите. Така „черните котки” продължиха напред и в петия кръг ще посрещнат на свой терен Арсенал.