Съндърланд записа десети пореден мач без победа във Висшата английска лига. "Черните котки" завършиха 0:0 със Сток Сити като домакини в последния мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Последната победа на Съндърланд в английското първенство през този сезон бе успехът с 1:0 срещу Арсенал на 21 ноември.

Гостите от Сток Сити можеше да поведат в резултата още в третата минута, когато Дийн Уайтхед получи чудесен пас от турския нападател Тунджай Шанлъ, но ударът му бе спасен от вратаря Крейг Гордън. В 18-ата минута гостите бяха принудени да извършат смяна, тъй като Абдулайе Файе се контузи и отстъпи мястото си на Анди Уилкинсън.

Три минути след почивката Сток Сити бе много близо да отбележи гол, но топката бе изчистена почти от голлинията след разбъркване пред вратата на Съндърланд. Домакините отговориха с хубава атака в 56-ата минута, когато нападателят Дарън Бент центрира към Лорик Кана, но халфът не успя да засече топката в мрежата. В 62-ата минута германският защитник на Сток Сити Роберт Хут игра с ръка в наказателното си поле, но реферът Хауърд Уеб не отсъди дузпа за Съндърланд.

Сток Сити е на 12-о място в класирането с 26 точки, а Съндърланд е 13-и с две точки по-малко./БЛИЦ