Густаво Пойет изправи Съндърланд още във втория си мач начело на тима. „Черните котки“ записаха първата си победа за сезона, след като в мач от 9 кръг се наложи с 2:1 над Нюкасъл.

Съндърланд взе ранен аванс. Стивън Флетчър откри резултата в 5-ата минута, когато с глава засече центриране на Адам Джонсън от корнер.

Нюкасъл изравни в 57-ата минута, след като Матийо Дебюши прати топката зад гърба на Киърън Уестууд с удар от вратарското поле.

Шест минути преди края резервата Фабио Борини вкара победния гол за „черните котки“, пращайки топката в горния десен ъгъл с удар от 25 метра.

За първи път от сезон 1966/67 Съндърланд записва две поредни победи над „свраките“. С днешния успех „черните котки“ сложиха край на серията от шест поредни загуби и напуснаха последното място в класирането.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ
26.10.13
14:45 ч.
Кристъл Палас – Арсенал 0:2
0:1 Микел Артета (47), 0:2 Оливие Жиру (87)
26.10.13
17:00 ч.
Норич – Кардиф 0:0
26.10.13
17:00 ч.
Астън Вила – Евертън 0:2
0:1 Ромелу Лукаку (68), 0:2 Лион Осман (81)
26.10.13
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Сток Сити 3:2
0:1 Питър Крауч (4), 1:1 Робин ван Перси (43), 1:2 Марко Арнаутович (45), 2:2 Уейн Рууни (78), 3:2 Ернандес (80)
26.10.13
17:00 ч.
Ливърпул – Уест Бромич 4:1
1:0 Луис Суарес (12), 2:0 Луис Суарес (17), 3:0 Луис Суарес (55), 3:1 Морисън (66 -дузпа), 4:1 Стъридж (77)