Съндърланд размаза Кардиф с 4:0 в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига. "Черните котки" се изкачи над зоната на изпадащите. Тимът на мениджъра Густаво Пойет в последните две седмици спря два от кандидат-шампионите Манчестър Сити и Челси. Съндърланд вече има 32 точки и се изкачи на 17-ото място. Кардиф остана последен с две точки по-малко от "черните котки".

Конър Уикъм откри в 26-ата минута. Надеждите на гостите бяха прекършени секунди преди почивката, когато съдията Фил Дауд ги наказа с дузпа и изгони централния защитник Кала за задържане на откъсващия се Конър Уикъм в наказателното поле.

Фабио Борини от дузпа направи 2:0 и реши всичко. Джакерини се разписа за 3:0. Уикъм оформи крайното 4:0 в 86-ата с глава след центриране от корнер на Джакерини.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
26.04.14
14:45 ч.
Саутхемптън - Евертън 2:0
1:0 Антолин Алкарас (1-авт.), 2:0 Шеймъс Коулмън (31-авт.)
26.04.14
17:00 ч.
Фулъм - Хъл Сити 2:2
1:0 Ашкан Дежага (55), 2:0 Фернандо Аморебиета (58), 2:1 Никица Йелавич (75), 2:2 Шейн Лонг (87)
Суонзи - Астън Вила 4:1
1:0 Вилфред Бони (10), 1:1 Габриел Агбонлахор (22), 2:1 Джонджо Шелви (26), 3:1 Пабло Ернандес (73), 4:1 ВилфредБони (90+4-дузпа)
Манчестър Юнайтед - Норич 4:0
1:0 Уейн Рууни (41-дузпа), 2:0 Уейн Рууни (48), 3:0 Хуан Мата (63), 4:0 Хуан Мата (73)
27.04.14
14:00 ч.
Съндърланд - Кардиф 4:0
1:0 Конър Уикъм (26), 2:0 Фабио Борини (45-дузпа), 3:0 Емануеле Джакерини (76), 4:0 Конър Уикъм (86)
27.04.14
16:05 ч.
Ливърпул - Челси (Диема)
Баланс: 141 мача, 64 победи за Ливърпул, 30 равенства, 47 победи за Челси
27.04.14
18:10 ч.
Кристъл Палас - Манчестър Сити (Нова Спорт, Нова Спорт HD)
Баланс: 43 мача, 12 победи за Кристъл Палас, 12 равенства, 19 победи за Манчестър Сити