Съндърланд почти сигурно ще играе и през следващия сезон в английската Висша лига. “Черните котки” биха Уест Бромич с 2:0 в мач от 36-ия кръг и до голяма степен си осигуриха оцеляването. Тимът на Густаво Пойет направи чудеса от храброст в предишните седмици, след като би сензационно като гост Челси и Манчестър Юнайтед, а с новия шампион Манчестър Сити направи реми на “Етихад”. УБА на теория все още имаш опасност да изпадне, но това едва ли ще стане. И двете попадения паднаха до почивката. Джак Колбак откри още в 13-ата минута, а Фабио Борини покачи в 31-ата.

По този начин Съндърланд събра 38 точки и е на 5 пред Норич само кръг преди края. "Канарчетата" едва ли ще успеят да се спасят, Уест Бромич са с 36 точки, имат далеч по-добра голова разлика (-15 срещу -32), като Норич имат нужда от победа със 18 гола разлика срещу Арсенал - мисия напълно невъзможна. През уикенда изпаднаха Фулъм и Кардиф.