Кардиф и Съндърланд завършиха при равенство 2:2 в мач от 19-ия кръг на английската Висша лига. Домакините се виждаха победители, след като поведоха с 2:0 с голове на Джордан Мъч (6) и Фрейзър Кембъл (58). Такъв беше резултатът до 83-ата минута, когато гостите върнаха един гол чрез Стивън Флетчър. В последната пета минута на добавеното време Колбак изравни за крайното 2:2 и донесе точката на Съндърланд.

Кардиф остава на 16-то място с 18 точки. Съндърланд записа четвърти пореден мач във Висшата лига без загуба - три равенства и една победа. С 14 точки Съндърланд продължава да е на последното 20-то място, на 1 точка от Уест Хям и три от спасителната 17-та позиция, която в момента е за Кристъл Палас. Съндърланд обаче прави добра серия, като във второ поредно гостуване спечели четири точки - победа срещу Евертън и днес равен срещу Кардиф.

Изравнителното попадение падна в последните секунди. Джак Колбак шутира към вратата на Кардиф, топката се отби от крак на бранител, но влезе във вратата, покрай левия страничен стълб.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
28.12.13
14:45 ч.
Уест Хям - Уест Бромич 3:3
1:0 Джо Коул (4), 1:1 Никола Анелка (40), 1:2 Никола Анелка (45), 2:2 Модибо Маига (67), 3:2 Кевин Нолън (67), 3:3 Сайдо Бераньо (69)
28.12.13
17:00 ч.
Хъл Сити - Фулъм 6:0
1:0 Ахмед Ел Мохамади (49), 2:0 Роберт Корен (60), 3:0 Джордж Бойд (63), 4:0 Том Хъдълстоун (67), 5:0 Мат Фрайът (74), 6:0 Роберт Корен (84)
Астън Вила - Суонзи 1:1
1:0 Гейбриъл Агбонлахор (7), 1:1 Роланд Ламах (36)
28.12.13
19:30 ч.
Кардиф - Съндърланд 2:2
1:0 Джордън Мъч (6), 2:0 Фрейзър Кембъл (58), 2:1 Стивън Флетчър (83), 2:2 Джак Колбак (90+5)