Аутсайдерът Сошо прекъсна серията си от 4 загуби, след като изненадващо победи като гост Сент Етиен с 1:0 в среща от петия кръг на френската Лига 1.

Единственото и победно попадение за гостите падна в 75-ата минута и бе дело на Тиери Дубе, който не остави никакви шансове за стража на домакините Стефан Руфие и се разписа с впечатляваща задна ножица от границата на наказателното поле.

Домакините играха почти през целия мач с човек по-малко, след като Жонатан Брисон бе изгонен още в 10-ата минута. 28-годишният играч влезе грубо в краката на Абдул Камара и реферът му показа червен картон.

След победата си тимът от Източна Франция се отлепи от дъното, но все още в зоната на изпадащите на 19-о място с актив от 3 точки. Сент Етиен пък е на девета позиция с 6 пункта.