Гана надви дебютанта Кабо Верде с 2:0 в първия четвъртфинал от Купата на африканските нации в ЮАР и се класира за полуфиналите на надпреварата.

През първата част мачът на „Нелсън Мандела Бей” в град Порт Елизабет бе равностоен и нито „черните звезди”, нито леопардите успяха да отбележат попадение.

След почивката в 54-ата минута Гана получи правото да изпълни дузпа, като за извършеното нарушение Карлитос от Кабо Верде получи жълт картон. От бялата точка пък съотборникът на Мартин Петров в Еспаньол Уакасо Мубарак бе хладнокръвен за 1:0.

До края на мача „леопардите” опитаха всичко по-силите си, за да стигнат до изравнителен гол и да докарат нещата евентуално до продължения, но така и не успяха да го направят. В последната 90-а минута пък отново Уакасо Мубарак бе точен за 2:0 и класира Гана на полуфиналите.