Твенте постигна убедителна победа с 5:2 срещу НЕК Ниймеген в мач от 32-ия кръг на Ередивизи в Холандия. Българският национал Николай Михайлов пази вратата на тима от Енсхеде, допусна 2 гола, но това не се оказа фатално за спечелването на двубоя, след като съотборниците му свършиха перфектна работа и вкараха доста попадения. Срещата се игра пред 28 000 зрители.

Още в 3-ата минута Твенте поведе в резултата. Точен за 1:0 беше Дъглас след асистенция на Холшер. В 22-ата Кастайньос удвои преднината на Твенте домакините, а в началото на втората част преднината на Ники Михайлов и компания стана класическа. В 47-ата минута Насер Чадли се разписа за 3:0, след което Ван дер Велден наказа Михайлов - 3:1.

Бенгтсон направи резултата 4:1 в 59-ата минута, в 90-ата Михайлов пусна нов гол, а във 2-ата минута на добавеното време Фелипе Гутиерес оформи крайното 5:2.

След изразителната победа Твенте е на 5-ото място с 58 точки, докато лидерът Аякс има 70, ПСВ Айндховен е с 66.