СПАЛ направи важна крачка в битката си за оцеляване в Серия „А“, след като в мач от 27 кръг се наложи с 1:0 като домакин на Болоня. Двата тима завършиха с намален състав.

Гостите останаха с човек по-малко още в десетата минута на мача, когато Джанкарло Гонсалес получи директен червен картон за нарушение пред наказателното поле.

Алберто Граси вкара единствения гол само две минути след почивката, когато с воле от дъгата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Антонио Миранте.

В добавеното време и домакините останаха в намален състав, когато Федерико Матиело получи втори жълт картон. Малко след това гостите бяха до изравнително попадение. Рикардо Орсолини центрира от фаул, а Матия Дестро с глава от един метър не уцели вратата.

Така СПАЛ събра 23 точки и напусна зоната на изпадащите. Новаците са на 17-о място с две точки пред последните три тима в класирането. Болоня е на 12-а позиция с 33 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"