Спарта (Прага) отпадна драматично от полуфиналите за Купата на Чехия. Тимът падна у дома с 1:2 от Млада Болеслав и след 1:1 в първата среща ще гледа спора за отличието по телевизията. Мачът започна перфектно за столичани, които поведоха още във 2-ата минута с гол на Ярошик.

Малко след почивката обаче тъмнокожият Леонард Квеуке бе изгонен с червен картон и домакините останаха с 10 души на терена. В 59-ата пък Борил изравни. В 61-ата численото равенство на игрището се възстанови, след като и Йохана бе отстранен. В 69-ата обаче Чрамоста потопи в скръб трибуните - 1:2 и Млада Болеслав отива на финал. В спор за трофея победителите ще се изправят срещу Яблонец, който елиминира Слован (Либерец) след 2:0 (Хубник, Питак) и 3:4 в първата среща.