Аутсайдерът Криля Советов разби у дома лидера Спартак (Москва) с 4:0 в среща от 16-ия кръг на руската Премиер лига и прекъсна серия от 6 шампионатни победи на съперника. Българският национал Ивелин Попов изгледа мача от резервната скамейка на гостите. Йоан Моло (17-дузпа) откри резултата и след това асистира на Сергей Ткачев (45+2) в добавеното време на първата част. След почивката италианският нападател Кристиан Паскуато (59) и колегата му от Беларус Сергей Корниленко (70) след пас на Цалагов довършиха московчани. Така тимът от Самара събра 14 точки и излезе на 12-о място във временното класиране. Спартак остава лидер въпреки загубата с 37 точки и 3 повече от втория Зенит.

В същото време Терек (Грозни) надви като домакин Краснодар с 2:1 в друга среща от този кръг. Уругваецът Факундо Пирис (25) и асистиралият му румънец Георге Грозав (33) след пас на Милад Мохамади дадоха комфортен аванс на домакините от Чечня. След почивката в 72-ата минута венецуелецът Уилкер Анхел си вкара автогол и оформи крайния резултат. След успеха си Терек задмина съперника на четвъртото място с 28 точки. „Биковете” от Краснодар вече са пети с 27 точки.