Шампионът Спартак (Москва) срази Урал с 2:0 се върна към победите в руската Премиер лига, след като загуби точки при предишното си домакинство срещу Анжи. Ивелин Попов бе титуляр за домакините от руската столица и действаше като вътрешен халф като партньор на Фернандо. Николай Димитров, който доскоро лекуваше контузия, не попадна в групата на Урал.

В 36-ата минута Попов изведе Мелгарехо при крилото и последва ниско центриране на парагваеца, след което Александър Самедов се разписа за 1:0.

След почивката в 51-ата минута Педро Роча направи двойно подаване с Фернандо, излезе очи в очи с Годзюр и мушна топката под плонжа му - 2:0. Вторият гол успокои домакините и до края на мача те не допуснаха неприятни изненади.

С успеха си Спартак събра 17 точки и излезе на пета позиция. Урал е на осмо място с 16 точки.