Спартак (Москва) се наложи с убедителното 4:0 над Кубан в мач от 16-ия кръг на Висшата лига в Русия. Точни за домакините бяха Уелитон Соареш (53 и 60 минути) и Владимир Бистров в 88-ата. Преди това Тлисов си заби автогол в 21-ата минута. С прибавените три точки Спартак събра 30 в актива си и изостава само с една от лидера Рубин (Казан), който вчера се наложи с 2:0 над Спартак (Налчик).

ЦСКА (Москва) надделя с 3:2 като гост на Том Томск в друг мач от днешната програма на руската Висша лига. До 27-ата минута "армейците" вече водеха с два гола след попаденията на Милош Красич и Алан Дзагоев. В 58-ата домакините намалиха резултата чрез Горан Мазньов, а в 64-ата Рикардо Жесус направи 3:1 за ЦСКА. Три минути по-късно Дмитри Михов реализира от дузпа за Том Томск, оформяйки крайното 3:2 за ЦСКА. /БЛИЦ

Локомотив (Москва) - Ростов

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 31 т., 2.Спартак (Москва) 30, 3.ЦСКА (Москва) 27, 4.ФК Москва 27, 5.Динамо (Москва) 24 и др.