Спартак (Москва) победи с 2:1 Фенербахче в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.

И трите попадения паднаха през второто полувреме. В 59-ата минута Емануел Еменике откри резултата за домакините, засичайки центриране на Дмитрий Комбаров. Любопитното е, че 25-годишният нигерийски нападател е бивш футболист на Фенербахче, но сега защитава цветовете на Спартак (Москва).

Радостта на Еменике и съотборниците му обаче не трая дълго. В 64-ата минута Дирк Каут изравни, след като се озова на празна врата при подаване на Муса Соу - 1:1.

В 69-ата Спартак отново взе аванс, като точен за 2:1 беше Комбаров, който се възползва от пас на Ейдън МакГийди.

Реваншът е след седмица в Истанбул.

Следете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК