Спартак (Москва) сложи край на серията си от пет поредни мача без победа (четири равенства и една загубя) и в среща от 13 кръг на руската Премиер лига се наложи с 2:0 над слабака Арсенал (Тула).

Столичният тим откри резултата в 8-ата минута. Юра Мовсисян беше точен при добавката на удар на Куинси Проумс, париран от Александър Филимонов. 41-годишният ветеран е играещ треньор на Арсенал (Тула). Днес той се изправи срещу отбора, в който направи име във футбола.

Проумс вкара втория гол в мача в 22-ата минута, когато засече центриране на Кил Шелстрьом отдясно. До края на мача Мовсисян и Проумс пропуснаха по две положения за домакините, а Малоян и Тесак не успяха да реализират изгодни възможности за Арсенал.

Успехът позволи на Спартак (Москва) да се изкачи на девето място в класирането с 19 точки. Арсенал (Тула) е на последното място с едва пет точки.

Спартак (Москва) – Арсенал (Тула) 2:0

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 32, 2.ЦСКА (Москва) 25, 3.Краснодар 24, 4.Терек 24, 5.Кубан 24 и др.