Спартак (Москва) изнерви феновете си, но се класира за осминафиналите на Лига Европа след домакинско 1:1 с Базел. Преди седмица руският тим спечели с 3:2 в Швейцария.

Четвърт час след началото на мача Базел откри резултата. Скот Чипърфилд се разписа при добавката на париран от Андрей Дикан удар. Последваха нови атаки на гостите, които едва не завършиха с гол.

Спартак също имаше своите моменти до почивката, но Ейдън Макгийди и Артьом Дзюба не успяха да ги реализират. През второто полувреме московчани напълно взеха инициативата, но феновете на тима трябваше да чакат до самия край, за да видят попадение.

Секунди преди края на мача Макгийди демонстрира скорост и ловкост, след като овладя пас на Дзюба и прониза мрежата на Франко Костанцо.

Така три руски тима се класираха за следващата фаза на Лига Европа. Във вторник това стори ЦСКА (Москва), а по-рано днес и Зенит. На осминафиналите Спартак (Москва) ще играе с победителя от двойката Аякс – Андерлехт./БЛИЦ

Спартак (Москва, Рус) – Базел (Швейц) 1:1
(общ резултат 4:3)
0:1 Скот Чипърфилд (15), 1:1 Ейдън Макгийди (90)