Спартак (Москва) удържа страхотния натиск на Фенербахче в реванша от плейофите на Шампионската лига и се класира за групите на турнира. Руският гранд измъкна геройски 1:1 в Истанбул пред хилядите екзалтирани турски фенове в ада на "Шюкрю Сарачоглу" .

Изненадващо гостите поведоха още в 5-ата минута, когато след бърза контраатака, Ейдън Макгийди центрира отдясно успоредно на вратата, и топката с лекота бе засечена през центъра на турската отбрана от Ари. Стъписаният тим на Фенербахче така и не успя да отговори през първото полувреме. В 52-ата минута Мехмет Топал удари греда, а в 56-ата и Марек Сухи от гостите повтори упражнението. В 69-ата минута най-сетне натискът на Фенербахче даде резултат, и Муса Соу изравни. Алекс центрира от корнер, Мехмет Топуз свали с глава, и за Соу остана само от два метра да я отклони в мрежата за 1:1.

В 80-ата минута Деми де Зеув бе изгонен за втори жълт картон за нарушение в центъра на терена, и остави Спартак с човек по-малко. Въпреки това “червените” удържаха ремито, а за това им помогна и Соу, който пропусна на два пъти от чисти позиции.

Фенербахче (Тур) - СПАРТАК (МОСКВА, РУС) 1:1
0:1 Ари (5), 1:1 Муса Соу (69)

Фенербахче: Мерт Гюнок, Егимен Коркмаз, Хасан Али Калдаръм, Джозеф Йобо, Гьокхан Генюл, Мехмет Топал, Селчук Шахин ( Алекс, 59), Милош Красич (Мирослав Стох, 16), Мехмет Топуз (Кристиан Барони, 79), Муса Соу, Дирк Кайт

Спартак М: Андрей Дикан, Хуан Инсауралде, Кирил Комбаров (Динияр Билялетдинов, 66), Марек Сухи, Евгений Макеев, Ейдън Макгийди, Деми де Зеув, Дмитрий Комбаров, Ромуло, Ари (Рафаел Кариока, 51), Емануел Еменике (Артьом Дзюба, 74)

Съдия: Феликс Брих
Жълти картони: Топуз, Кайт, Топал (Ф); Де Зеув, Комбаров, Дзюба (С)
Червен картон: Де Зеув (81, С)