Спартак (Москва) спечели и третия си мач със съгражданите от Локомотив през този сезон, като в мач от 31 кръг на руската Премиер лига се наложи с 2:0.

И двете попадения в мача бяха реализирани от нигерийския нападател Емануел Еменике. Преди три седмици Спартак се наложи над “железничарите”с 3:0, а тогава и трите гола бяха дело на Еменике.

Нигериецът откри резултата в 26-ата минута, когато се разписа след центриране Дмитрий Комбаров. Минута преди почивката Еменике удвои аванса на “червено-белите”, когато завърши хубава атака на Паршивлюк и Макгийди по дясното крило.

С днешия успех Спартак (Москва) измести Локомотив от четвъртото място в класирането и вече има 56 точки, а “железничарите” са с 53. Лидер е Зенит с 62, три повече от ЦСКА (Москва). Динамо (Москва) е трети с 58 точки.