Треньорът на Спартак (Москва) Валери Карпин е пред уволнение. Руският гранд допусна неочаквана издънка срещу последния в класирането Анжи (Махчакала). Столичани поведоха с 2:0 в мач от т 21 кръг на Премиер лигата, но завършиха в крайна сметка 2:2.

Коста откри в 20-ата минута, а Хурадо покачи 3 по-късно. Гостите бяха пълни господари на терена след почивката и заслужено се добраха до точката. Епуряну намали в 52-ата минута, а Сердеров изравни в 4-ата минута на добавеното време.  На 18 март се събира спешно Съветът на директорите на Спартак. На сбирката ще бъде разисквана съдбата на Карпин. Според прогнозите на анализаторите обаче бившият съотборник на Любо Пенев в испанския Селта ще бъде сменен.

Спартак (Москва) - Анжи 2:2

КЛАСИРАНЕ: 1.ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) 44, 2.Зенит 41, 3.Спартак (Москва) 40, 4.Динамо (Москва) 39, 5.ЦСКА (Москва) 37 и др.