Спартак (Москва) нанесе първо поражение през този сезон на шампиона на Русия Кубан, след като в мач от шестия кръг се наложи с 2:0 при гостуването си в Кубан.

Московчани, които все още са без треньор след уволнението на Михаел Лаудруп, победиха с попадения на австрийския национал Мартин Щранцъл в 50-ата минута и на бразилеца Велитон в 60-ата.

Така Спартак за втора поредна година постига победа на стадиона на Рубин, след като през миналия сезон се наложи с 3:0. Въпреки поражението тимът от Казан остана начело в класирането с 11 точки, докато Спартак се изкачи на четвърта позиция с 10./БЛИЦ

РУСИЯ, ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
От днес
Рубин – Спартак (Москва) 0:2

Предстоящи
Днес: Зенит – Химки, Динамо (Москва) – Криля советов, Терек – Сатурн
Утре: ЦСКА (Москва) – Ростов, Кубан – Локомотив (Москва), Спартак (Налчик) – Амкар, ФК Москва – Том

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 11, 2.ЦСКА (Москва) 10, 3.Криля советов 10, 4.Спартак (Москва) 10, 5.Динамо (Москва) 9 и др.