Спартак (Москва) спечели дербито на 16 кръг на руската Премиер лига, след като се наложи с 4:2 над Зенит. Двубоят се игра на стадион „Локомотив“ пред празни трибуни. Спартак беше наказан заради поведението на феновете по време на мача за Купата на Русия срещу Шинник (Ярославъл).

Хеттрик за успеха на столичния тим реализира арменският национал Юра Мовсисян. Той обърна резултата в полза на Спартак, след като Александър Кержаков даде аванс на Зенит още в 6-ата минута. Хълк намали за 2:3 в 64-ата минута, но Денис Глушаков върна аванса на домакините от два гола седем минути преди края.

Въпреки загубата Зенит остана начело в класирането с 36 точки, но вече е само на три точки пред втория Локомотив (Москва) и третия Спартак (Москва).

На 10 ноември (неделя): ЦСКА (Москва) – Терек, Рубин – Краснодар, Кубан – Волга

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 36, 2.Локомотив (Москва) 33, 3.Спарта (Москва) 33, 4.Динамо (Москва) 29, 5.ЦСКА (Москва) 27 и др.