Спартак (Москва) допусна изненадваща загуба като гост от Криля Советов с 1:2 в мач от 28-ия кръг на руската Премиер лига. Поражението може да се окаже решаващо в борбата за титлата, тъй като отборът изостава с 1 точка от лидера Рубин, който утре гостува на ЦСКА в Москва. В оставащите два мача Спартак приема ЦСКА и гостува на Зенит.

В днешния мач домакините от Криля Советов, които не се борят за нищо в първенството поведоха още в 12-ата минута. След центриране в наказателното поле на гостите Щранцъл си отбеляза автогол. Само две минути след това Бобер вкара втори гол. Гостите успяха да реализират почетно попадение едва в 90-ата минута./БЛИЦ

Русия, Премиер лига, 28 кръг
Химки – Том (Томск) 1:3
Ростов – Сатурн 1:2
Криля Советов – Спартак (Москва) 2:1
Кубан – ФК Москва 3:3
8 ноември (неделя)
ЦСКА (Москва) – Рубин (Казан), Спартак (Налчик) – Динамо (Москва), Зенит – Терек, Локомотив (Москва) – Амкар

Класиране след 28 кръг: 1.Рубин 56 (27 мача), 2.Спартак (Москва) 56, 3.ФК Москва 48, 4.Зенит 47 (27 мача), 5.ЦСКА Москва 46 (27 мача), 6.Локо (Москва) 46 (27 мача) и др.