Спартак (Москва) изпусна победата в 13 кръг на руската Премиер лига, след като направи 1:1 при гостуването си на Том.

Бившият нападател на домакините от Томск Артьом Дзюба откри резултата на стадион “Труд”. Той се разписа за столичаните в 20-ата минута, когато се възползва от грешка на Скобляков и прониза вратата на Ботвиниев.

В последните 20 минути Том организира натиск и Спартак поддаде в самия край. Максим Кануников се премести от лявото крило в центъра на атаката и това даде резултат. Той се осбовоби от Махмудов и Бризгалов и стреля под напречната греда на Дикан.

След края на мача треньорът на Спартак (Москва) Валери Карпин недоволстваше от съдията Игор Егоров. Той настояваше, че е имало нарушение срещу Паршивлюк при ситуацията с попадението на домакините.

Равенството изкачи московчани на седмо място в класирането с 18 точки. Том излезе девети с 15 точки./БЛИЦ