Спартак (Москва) направи 2:2 при гостуването си на Краснодар в мач от 18 кръг на руската Премиер лига. Българският национал Ивелин Попов беше в групата за двубоя, но не влезе в игра.

Фернандо даде аванс на московчани още в третата минута, но 12-ата минута Сердар Ташчъ си вкара авногол и изравни резултата. Новото попълнение на Спартак Луис Адриано се отличи с гол в дебюта си и върна аванса на гостите в 55-ата минута. В 73-ата Фьодор Смолов донесе точката на Краснодар с точно изпълнение на дузпа.

Спартак (Москва) е начело в класирането на Премиер лигата с 41 точки, пет повече от Зенит. На трето място е ЦСКА (Москва) с 33. Вчера тимът от Санкт Петербург направи нулево равенство като гост на „армейците“.