Криля Советов загуби у дома от Спартак (Москва) с 1:2 в среща от първия кръг на руската Премиер Лига. Дебютен гол за гостите вкара аржентинецът Тино Коста (18), а второто попадение бе дело на Юра Мовсисян (20-дузпа). Почетният гол за домакините реализира Кабайеро (60).

Срещата започна равностойно, но в 18-ата минута гостите от столицата поведоха, след като Денис Глушаков изведе Сергей Паршивлюк, който центрира по земята към новото попълнение Тино Коста и аржентинецът вкара за 0:1. Две минути по-късно гостите си решиха мача, след като Юра Мовсисян реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Евгений Баляйкин срещу Павел Яковлев – 0:2. До края на полувремето нови попадения не паднаха, въпреки че имаше интересни ситуации и пред двете врати.

След почивката Криля Советов върна едно попадение. Това се случи в 60-ата минута, когато Кабайеро преодоля няколко защитници гостите и сам срещу Сергей Песяков не сбърка за 1:2. В 81-ата минута резервата Сергей Корниленко можеше да изравни, но Песяков спаси удара му. Финалният щурм на домакините доведе до няколко опасни контраатаки на гостите, при една от които Еменике уцели гредата. В крайна сметка резултатът остана непроменен и Спартак си тръгна с трите точки от Самара.