Първият съперник на Лудогорец в груповата фаза на Лигата на конференциите Спартак (Търнава) победи трудно Земплин (Мичаловице) с 4:3 като гост в мач от седмия кръг на словашкия елит.

Спартак бързо натрупа аванс от 3 попадения. Жан Бернат откри резултата още във втората минута, а в 10-ата Михал Дурис покачи на 2:0. В 24-ата Филип Азанго се разписа за 3:0.

В 36-ата минута Матуш Марчин върна едно попадение в 36-ата минута. В добавеното време на първата част Келвин Офори върна преднината от 3 гола за гостите – 1:4.

Марчин се разписа за 2:4 в 52-ата минута, а в 68-ата Джино Ван Кесел върна още един гол, но той не бе достатъчен и за точка.

След успеха си Спартак (Търнава) е седми с 8 точки. Земплин остава последен само с една точка в актива си.