Шампионът на Русия - Спартак (Москва), победи като гост Рубин (Казан) с 2:1 и остана в битката за титлата. За домакините не игра Ивелин Попов, който е под наем в тима от Казан именно от московчани. В договора му обаче има клауза да играе срещу Спартак, само ако от Рубин платят 3 милиона евро. Логично българският национал бе извън групата.

Спартак поведе в средата на първото полувреме след груба грешка на Сесар Навас. Испанският ветеран се размина с топката и тя се озова в Хани, който първоначално бе спрян от Сослан Джанаев, но от втория опит откри резултата.

В 58-ата минута Гьокдениз Карадениз центрира към Кристиан Нобоа и еквадорецът с глава се разписа за 1:1.

Спартак обаче стигна до успеха с попадение на Луис Адриано в 81-ата минута. Той получи топката от Самедов, технично финтира защитник и с много прецизен удар реализира.

Московчани излязоха на второ място в класирането, доближавайки се на 5 точки от водача Локомотив (Москва).