Спартак (Москва) записа първа победа в новия сезон на руската Премиер лига, след като в мач от 3 кръг се наложи над съгражданите си от Локомотив с 2:1.

И трите гола в двубоя паднаха в първия половин час. Спартак взе аванс от две попадения, след като Марек Сухи се разписа в 11-ата минута, а Ари удвои седем минути по-късно.

Десет минути по-късно Алиев върна едно попадение за Локомотив. “Железничарите” имат едва три точки от старта на сезона, а им предстоят мачове от Динамо, Зенит и ЦСКА.

Успехът изкачи Спартак на седмо място, като “червено-белите” са с актив от 4 точки. Локомотив е десети с 3 пункта. Временно начело на класирането е Спартак (Налчик) със 7 точки./БЛИЦ

На 28 март (неделя): Рубин – Терек, Ростов – Сатурн

КЛАСИРАНЕ: 1.СПАРТАК (НАЛЧИК) 7, 2.Зенит 7, 3.ЦСКА (Москва) 7, 4.Рубин 6, 5.Том 6 и др.