Спас Делев вкара второто си попадение през сезона, но тимът му Погон (Шчечин) стигна само до домакинско 3:3 със Заглембе (Люблин) в 19-ия кръг. Погон е на последното 16-о място с 11 точки, на цели 7 от предпоследния Термалика Брук Бет (Нечича).

Делев започна титуляр и откри резултата в 30-ата минута, след като получи топката от Франчак. Аутсайдерът в първенството поведе с 2:0 в 38-ата, а в 44-ата минута двата тима си бяха разменили по един гол и на почивката се оттеглиха при 3:1. Якуб Свиерчок с два гола през второто полувреме обаче отне победата на Погон, оформяйки крайното 3:3 в 92-ата минута.

Спас Делев остана на терена до 87-ата минута, когато беше заменен от Дариуш Формела. Тактическата смяна на треньора Коста Руняич обаче не се оказа от полза.