Мерсин победи у дома Ордуспор с минималното 1:0 в среща от 29-ия кръг на турската Суперлига. Единственото и победно попадение отбеляза бившият нападател на ЦСКА Спас Делев, който бе точен в 16-ата минута. Малко след гола си обаче българинът се контузи и бе заменен в 32-ата минута от Ерман Озгур.

Това бе втори гол за Делев, откакто той играе в първенството на южната ни съседка. Първото му попадение бе срещу Кайзериспор в 22-ия кръг, но тогава Мерсин позволи обрат и загуби с 1:2.

Успехът на Мерсин бе четвърти в последните 6 шампионатни двубоя и изкачи клуба до 10-ото място във временното класиране с 39 точки, колкото има и 9-ия Бурсаспор, но с мач по-малко. Ордуспор пък остана с 38 точки и е на 11-а позиция.