Българският нападател Спас Делев игра само 2 минути за Лас Палмас, който завърши 1:1 при гостуването си на Алавес в среща от втория кръг на испанската Примера дивисион.

Очакваше се бившият нападател на ЦСКА да започне титуляр за гостите, но в крайна сметка той се появи в игра малко след изравнителния гол на домакините в 88-ата минута на мястото на Майор.

Ла Палмас поведе поведе преди почивката с попадение на Крисантъс (29), но в самия край Вигуера (81 изравни за домакините и се стигна до подялба на точките.

След равенството Алавес и Лас Палмас са на 11-о и 12-о място във временното класиране с по една спечелена точка и еднакви показатели.

В други мачове от кръга Ла Коруня отстъпи у дома на Кордоба с 0:1, а Сарагоса завърши 0:0 като домакин срещу Мирандес.