Бившият нападател на ЦСКА Спас Делев започна като титуляр за Мерсин Идманюрду в 20-ия кръг на турското първенство при гостуването на Фенербахче. Нисичкият нападател обаче беше заменен на полувремето, след като в последните минути на първата част почувства болки. Фенербахче спечели с 2:1 с голове на Анри Биенвену в 8-ата и на словашкия нападател Мирослав Стох в 39-ата минута. След успеха Фенербахче е на 2-о място в класирането с 48 точки, на 2 от Галатасарай и на 3 пред Бешикташ. Мерсин е на 13-а позиция с 27 точки.

Ндука Озокво, който смени Делев, вкара попадението за гостите от Мерсин в 57-ата минута. Делев днес ще трябва да премине ядрено-магнитен резонанс, за да се установи контузията му./БЛИЦ