Полша разби следващия съперник на България в турнира Лига на нациите Финландия с 5:1 в приятелска среща, която се игра в Гданск. „Дружина полска“ бе без голямата си звезда Роберт Левандовски, а в негово отсъствие блесна халфът на Уест Бромич Камил Гросицки (9, 18, 38) с хеттрик. Кжищоф Пьонтек (53) направи резултата 4:0 след почивката, а Илмари Нисканен (68) намали с почетен гол за гостите. Аркадиуш Милик (87) фиксира крайния резултат. Националите ни гостуват във Финландия тази неделя от 19:00 часа българско време.

Програма на нашата група в Лигата на нациите

По същото време Германия и Турция завършиха зрелищно 3:3 в друга контрола, която се игра в Кьолн. През първата част имаше само едно попадение и то падна в добавеното ѝ време, а негов автор бе Юлиан Дракслер (45+1) след асистенция на Кай Хавертц. Озан Туфан (49) изравни скоро след почивката след пас на Айхан, но Бундестимът отново поведе с гол на Флориан Нойхаус (58) и нова асистенция на Хавертц. Ефекан Карака (67) възстанови равенството, а Лука Валдшмидт (81) вкара третия гол за Маншафта. В последните секунди Кенан Караман (90+4) оформи крайното 3:3.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Италия пък размаза Молдова с 6:0 във Флоренция. Попаденията за „скуадра адзура“ вкараха Брайън Кристанте (18), Франческо Капуто (23), Стефан Ел Шаарави (30, 45+1) и Доменико Берарди (72), а в 37-ата минута Вячеслав Посмак си вкара автогол.

В очаквания с интерес сблъсък между Португалия и Испания пък не се стигна до голове и двата тима завършиха 0:0 в Лисабон. Кристиано Роналдо започна титуляр за домакините и в 53-ата минута нацели напречната греда. В 68-ата минута домакините за втори път удариха гредата. Ренато Санчес отправи топовен изстрел от въздуха, но отново топката не попадна в мрежата, а пет минути след това Роналдо бе заменен от Жоао Феликс. И халфът на Атлетико (Мадрид) обаче не помогна на „мореплавателите“ да пречупят „Ла Фурия“. Дани Олмо и Жерард Морено направиха пропуски от гостите.

Холандия загуби от Мексико с 0:1 на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам при дебюта на новия селекционер на „лалетата“ Франк де Бур. Нападателят на Уулвърхемптън Раул Хименес (60-дузпа) реализира победния гол за „ацтеките“.

Ето и резултатите от по-интересните контроли тази вечер в Европа:

Дания – Фарьорски острови 4:0
1:0 Олсен (22), 2:0 Ериксен (27-дузпа), 3:0 Маеле (32), 4:0 Корнелиус (45)

Кипър – Чехия 1:2
0:1 Холеш (13), 1:1 Лоуизу (32), 1:2 Дарида (43-дузпа)

Австрия – Гърция 2:1
0:1 Фортунис (63), 1:1 Гръбич (77), 2:1 Баумгартнер (80)

Полша – Финландия 5:1
1:0 Гросицки (9), 2:0 Гросицки (18), 3:0 Гросицки (38), 4:0 Пьонтек (53), 4:1 Нисканен (68), 5:1 Милик (87)

Словения – Сан Марино 4:0
1:0 Митрович (17), 2:0 Вучкич (25-дузпа), 3:0 Митрович (42-дузпа), 4:0 Реп (48)

Италия – Молдова 6:0
1:0 Кристанте (18), 2:0 Капуто (23), 3:0 Ел Шаарави (30), 4:0 Посмак (37-автогол), 5:0 Ел Шаарави (45), 6:0 Берарди (72)

Швейцария – Хърватия 1:2
1:0 Гавранович (31), 1:1 Брекало (42), 1:2 Пашалич (67)

Германия – Турция 3:3
1:0 Дракслер (45+1), 1:1 Туфан (49), 2:1 Нойхаус (58), 2:2 Карака (67), 3:2 Валдшмидт (81), 3:3 Караман (90+4)

Холандия – Мексико 0:1
0:1 Раул Хименес (60-дузпа)

Португалия – Испания 0:0

Франция – Украйна 7:1
1:0 Камавинга (9), 2:0 Жиру (24), 3:0 Жиру (34), 4:0 Миколенко (39-автогол), 4:1 Циганков (53), 5:1 Толисо (65), 6:1 Мбапе (82), 7:1 Гризман (89)