Съперникът на Левски в Лига Европа Лил пропусна възможността да излезе на трето място във френската Лига 1, след като направи 1:1 при гостуването си на Тулуза в мач от 7 кръг. Домакините пък от своя страна изтърваха шанса да се изравнят с лидера Сент Етиен на върха на класирането.

Нападателят от Кот дИвоар Жервиньо даде аванс на “кучетата” с попадението си в 27-ата минута, негов трети гол от началото на сезона. Антоан Дево изравни за домакините четвърт час преди края.

Равенството остави Тулуза на третото място с 14 точки от 7 мача, на една зад Рен и на две след Сент Етиен. Лил е шести в класирането с 11 точки.

В друг мач от кръга Брест победи Валансиен с 1:0, благодарение на гола на Нолан Ру в 77-ата минута. В късния неделен мач Ланс приема ПСЖ./БЛИЦ