Съперникът на Левски в Лига Европа Спортинг записа минимална победа с 1:0 в 1/16-финал за Купата на Португалия. Лисабонският гранд се наложи над Пасош де Ферейра и се класира за осминафиналите. Треньорът Пауло Сержо даде почивка на някои титуляри. Яник Джало реализира единствения гол в даденото от рефера добавено време на първото полувреме. Той пробяга почти цялата половина на съперника, финтира защитник на границата на наказателното поле и прати топката във вратата. На 27 ноември (събота) е голямото дерби между Спортинг и Порто. Спортинг гостува на Левски в София на 16 декември. /БЛИЦ

Съставът на Спортинг: Руи Патрисио, Жоао Перейра, Карисо, Полга, Евалдо, Педро Мендеш, Андре Сантош, Валдес (90+3 - Солейро), Яник Джало (61 - Вукчевич), Елдер Пощига, Лиедсон (80 - Саломао)