Съперникът на “Левски” в турнира Лига Европа - Спортинг (Лисабон), постигна победа с 3:1 над Портимонензе в среща от 13-ия кръг на португалската Суперлига. “Лъвовете” събраха 22 точки и се изкачиха на трето място в класирането. Елдер Пощига откри в полза на гостите от Спортинг в 23-ата минута, но в 38-ата нападателят на домакините Жорже Пиреш изравни. Две минути преди края на първата част гостите отново излязоха напред в резултата с гола на Нуньо Оливейра, който засече центриране на левия бранител Евалдо.

В последните секунди на първата част Спортинг поведе с 3:1 след попадение на Андре Сантош.
Начело в класирането е Порто с 32, пред Бенфика с 27, а Спортинг и Витория Гимараеш имат по 22. Два мача от португалското първенство бяха отложени заради проливни дъждове.

Спортинг (Лисабон) приема “Левски” в Лига Европа на 16 декември. Португалците вече се класираха за 1/16-финалите, а “сините” отпаднаха от надпреварата./БЛИЦ