Съперникът на “Левски” в Лига Европа – Гент, направи атрактивно домакинско равенство 4:4 срещу Вестерло в двубой от 16-ия кръг на белгийския шампионат. “Сините” гостуват на белгийския тим на 1 декември в предпоследен мач от груповата фаза на турнира. Гент поведе с 3:0 с голове на Тим Смолдерс (5), Шломи Арбайтман (37) и Стийн де Смет (49). Вестерло обаче набързо изравни до 3:3 с две попадения на Пауло Енрике и автогол на Тим Смолдерс между 60-ата и 70-ата минути. Резервата Ибрахима Конте направи 4:3 за Гент в 78-ата минута, а влезлият току що Даниел Чавес изравни в последната минута за крайното 4:4.

Съперникът на “Левски” запази третото си място в класирането с 29 точки, като е на седем точки зад водача Генк.

Съставът на Гент срещу Вестерло: Йоргачевич, Вилс, Шулер, Уолъс, Барич, Тайс (42 - Гронден), Смолдерс, Де Смет (66 - Конте), Любянкич, Арбайтман (83 - Лепойнт), Ел Ганаси

Бъдете с "Левски" в Европа! Туристическа агенция "Галера" ще направи това реалност за Вас! За повече подробности, посетете http://www.galera.bg